Erasmus+ mobilita žiakov v Prahe.
V dňoch 1. až 5. júna sme sa v rámci projektu Erasmus+ zúčastnili mobility žiakov na Střední škole elektrotechniky a strojírenství v Prahe. Po príjemnej a zábavnej ceste vlakom nás na škole srdečne privítali, oboznámili nás s priestormi školy, odbornými učebňami a študijnými odbormi, ktoré škola ponúka.
Žiaci sa aktívne zapojili do vyučovania, počas ktorého sa oboznámili s meracími prístrojmi a princípmi bezdrôtovej komunikácie. Mali možnosť samostatne nastavovať zariadenia, pracovať s vysielaným signálom amplitúdovej modulácie a následne si jeho príjem vyskúšať prostredníctvom rádioprijímača. Táto praktická skúsenosť bola pre nich veľmi zaujímavá a prínosná.
V jednej z učební si mohli vyskúšať ovládanie robotického ramena – kde po krátkej inštruktáži zvládli všetky potrebné úkony ovládača tohto zariadenia. Zároveň im bola predvedená 3D tlačiareň v plnej prevádzke, ktorá bola súčasťou učebne robotiky.
Popoludní sme si vychutnali atmosféru Prahy v jej plnej kráse. Prechádzka popri Vltave patrila medzi nezabudnuteľné zážitky a očarila nás svojou jedinečnou atmosférou.
V nasledujúcich dňoch sme navštívili ďalšie odborné učebne a oboznámili sa s moderným vybavením školy. Žiaci sa zapojili do aktivít zameraných na navigáciu a určovanie polohy. Veľkým prínosom bolo, že si mohli svoje teoretické vedomosti a výpočty z mapových podkladov overiť priamo v praxi pomocou družicového určovania polohy.
Vo voľnom čase sme navštívili Letecké múzeum Kbely a zábavný park Levels, kde sme si užili množstvo zábavy a príjemných spoločných chvíľ.
Na záver mobility sme sa zúčastnili exkurzie na vysielači Cukrák neďaleko Prahy. Mali sme jedinečnú príležitosť prezrieť si vysielacie technológie a všetky súvisiace systémy, ako sú generátory, budiče či koncové zosilňovacie stupne. Žiaci tak získali cenný pohľad na fungovanie profesionálnych vysielacích zariadení a mohli si rozšíriť svoje odborné vedomosti o praktické poznatky z reálnej prevádzky. Exkurzia bola pre všetkých veľmi prínosná a zaujímavá.
Mobilita bola pre všetkých účastníkov cennou skúsenosťou, ktorá priniesla nové vedomosti, praktické zručnosti a množstvo nezabudnuteľných zážitkov.
Ďakujeme vedeniu, pedagógom a žiakom partnerskej školy za srdečné prijatie, ochotu podeliť sa o svoje vedomosti a skúsenosti a za vytvorenie príjemnej atmosféry počas celej mobility. Veľmi si vážime možnosť byť súčasťou tejto spolupráce a tešíme sa na ďalšie spoločné stretnutia a projekty.